מלאו את הפרטים הבאים

עיצוב בתים מודרניים


עולם העיצוב מושפע מהתפתחות של זרמים שונים, כמו-גם מהתפתחויות טכנולוגיות. לפיכך, מאפייניו של עיצוב בתים מודרניים משתנים מעת לעת בהתאם לתמורות בעולם העיצוב בכלל. בין השאר, בולט בעיצוב המודרני השימוש בחומרי גלם מתכתיים, בעיקר בצבעים שחורים ואפורים, בשילוב של צבעים בגוונים בהירים. סגנון זה מאופיין בקווים ישרים ובניקיון שבא לידי ביטוי במעט קישוטים, או בהיעדרם המוחלט. כמו כן, הוא משלב לעיתים אלמנטים בסגנון רטרו (סגנון עבר) כגון עיצוב ויקטוריאני, גותי או רנסנסי, שעשויים מחומרי גלם עכשוויים כגון פלסטיק, זכוכית ומתכות שונות. זוהי מגמה מובילה בעיצוב המודרני, שלעיתים, משווה לחלל סגנון אקלקטי ומעניקה לו אווירת חמימות, כמו-גם עניין.

עיצוב בתים מודרניים – איך עושים זאת?

למרות שעיצוב בתים מודרניים הוא לא פחות מאמנות, וכדברי הפתגם "באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה", גם בתחום זה קיימים כללים ברורים, שיש להקפיד עליהם. לפניכם כמה טיפים איך להפוך כל חלל לעכשווי, יפה ובה-בעת גם פונקציונאלי ונוח.

  • שלבו עיצוב אלמנטים תעשייתיים, כגון חומרי גלם מתכתיים וסוגי בטון, יחד עם רהיטים ואביזרי נוי קלאסיים.
  • אחד המאפיינים הבולטים בעיצוב המודרני הם רהיטים מעץ מלא בחיתוך גס. שילובם עם אלמנטים רכים כגון וילונות בגוונים בהירים ונעימים ייצור ניגוד מעניין ומתוחכם.
  • אקססוריס, כגון כלי מטבח, אגרטלים, ציורים ותמונות בצבעים בוהקים על רקע הצבעים התעשייתיים, עשויים להוסיף אנרגיה רעננה. כך גם ייצרו הרמוניה מגניבה בחלל.
  • שימוש נכון בתאורה הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב בסגנון מודרני. תאורת UPLIGHT של מנורות הצמודות לקיר, תיצור אשליה של קירות גדולים יותר באמצעות שטף אור על הקיר והחזר הצבע הלבן של הקיר אל מול התקרה. ואילו גוף תאורה שעומד על הרצפה וניתן לשנות בו את עוצמות האור, תורם לא רק לשינויי אווירה בחלל, אלא גם מהווה אלמנט דקורטיבי מעניין אסתטית.
  • מצאו פתרונות אחסון יצירתיים. בין שאר המאפיינים העיקריים של העיצוב המודרני הם מינימליזציה וקווים נקיים. לדוגמה, ספסל מעץ מלא בחיתוך גס, שישלב בתוכו חלל לאפסון של חפצים שונים. שולחן-קפה המכיל מגרות, שולחנות מתרחבים, או מדפים נפתחים ועוד…

עיצוב פנים בתים מודרניים – מה שתוכלו לעשות בעצמכם ומה שלא

כאשר מדובר במתיחת פנים מרעננת בלבד לבית או לעסק, אכן תוכלו לעשות זאת בעצמכם באמצעות ניסוי וטעייה. אך אם ברצונכם לעשות מהפך של ממש, מומלץ להיעזר במעצב פנים בעל ידע מתאים, ניסיון וטעם שקרוב לליבכם. עיצוב בתים מודרניים הוא בין שאר ההעדפות של מעצבת הפנים ענת קליין. לדבריה, מדובר היום באתגר לא פשוט והעמידה בו כמעצבת פנים, גורמת לה סיפוק רב, בידיעה שרתמה את המודרניזציה וההתפתחויות הטכנולוגיות שלצידה לשירותה, והתאימה אותן לבית לקוחותיה ולצרכיהם.

לאחר שנים רבות שבהן סבב עולם האמנות בכלל והעיצוב בפרט את חייה של ענת, הביאה אותה תשוקתה לעיצוב לפנות למסלול המרתק של עיצוב-פנים באופן מקצועי. במשך שנים שימשה ענת כעיתונאית, עורכת ובעלת עיתון, שנים שבמהלכן באה במגע תמידי עם מעצבים גרפיים, צלמים ומעצבי פנים. לתפיסתה, עיצוב בתים מודרניים, כמוהו כעיצוב גרפי של עמוד בעיתון. שהרי, שני סוגי העיצוב האלה דורשים שילוב נכון של פרופורציות, ומינון נכון של שילובי צבעים. בואו להידבק באהבה של ענת לעיצוב ויחד תוכלו להחליט כיצד ייראה בעתיד עיצוב החלל, שתרצו להעניק לו מטעמה הייחודי של ענת ומקסמו.

עיצוב בתים מודרניים עם ענת קליין

מעוניינים בשיחה או בפגישה אתי?

מלאו את הפרטים הבאים

עיצוב-פנים עוסק בתכנון נכון של חלל דירתכם או בית-העסק שלכם ובמראהו האסתטי. הוא הפך לשרות מבוקש היום ובר-השגה לא רק לעשירים, לאחר שהתבררה תרומתו לאיכות חיינו. עיצוב-פנים עשוי להשפיע על יכולות קוגניטיביות, על התנהגות ועל מצב-רוח. בכוחו של חלל, המתוכנן היטב ובעל מראה אסתטי, להשרות עליכם אווירה של רוגע ונינוחות בדירתכם, ולמשוך לקוחות לבית-העסק שלכם.

את העלייה במודעות לחשיבותו של עיצוב-פנים ניתן לייחס לעלייה בניידות שלנו היום למקומות רחוקים, בהם אנו נחשפים לתרבויות ולחידושים. תורמות לכך גם תכניות טלוויזיה רבות המוקדשות לעיצוב על סוגיו. ההתפתחויות הטכנולוגיות במאה ה-20, ובראשן האינטרנט, הפכו את עולמנו ל"כפר" גלובאלי, שבו אתם נחשפים במהירות לכל החידושים ולהנאות שבצדם ושואפים להשיגם.

עוד בנושא

הלבשת הבית

הלבשת הבית, או בשמה הלועזי "הום סטיילינג", זהו העיסוק בארגון מחדש של הריהוט בבית ובפרטי הדקורציה שבו. הום סטיילינג כולל צביעה, ריהוט, טקסטיל: בדי ריפוד, ווילונות ושטיחים. נכללים בו גם גופי-תאורה, חפצי-נוי ותמונות. יתרונו של הום סטיילינג ביכולתו לרענן ולשדרג את מראה הבית או בית-העסק מבלי לעקור מרצפות, לשבור קירות או...
קרא עוד >>

חדרי מגורים מעוצבים

חדרי מגורים מעוצבים, ממש אין הכרח שיגרמו לכם לפתוח חסכונות או להיכנס לחובות. בעזרת מעט מעוף יצירתי, תעוזה ורצון תוכלו גם אתם להפוך כל חדר לכזה שגם יהיה מעוצב באופן שיפער פיות. באותה מידה, שיהיה גם פונקציונאלי, נוח ושימושי ויגרום לכם להרגיש בבית. "קיר כוח", אלמנטים כגון בריקים וגופי תאורה,...
קרא עוד >>

עיצוב הבית סלון

בעולם עיצוב הבית, סלון הוא שחקן מרכזי. הסלון משמש הלב הפועם של הבית, החלל שמחבר בין החדרים השונים ומרכז בתוכו את רוב הפעילות היומיומית שלנו. הוא המקום שבו אנו נחים, משחקים עם הילדים, מבלים בצפייה בטלוויזיה או בקריאה של ספר טוב. הסלון מעניק את הרושם הראשוני על אופיים של בעלי...
קרא עוד >>

עיצוב פנים והום סטיילינג

עיצוב פנים והום סטיילינג – בשביל מה ולמה? עיצוב-פנים עוסק בתכנון נכון של חלל דירתכם או בית-העסק שלכם ובמראהו האסתטי. הוא הפך לשרות מבוקש היום ובר-השגה לא רק לעשירים, לאחר שהתבררה תרומתו לאיכות חיינו. עיצוב-פנים עשוי להשפיע על יכולות קוגניטיביות, על התנהגות ועל מצב-רוח. בכוחו של חלל, המתוכנן היטב ובעל מראה...
קרא עוד >>

עיצוב פנים דירות יוקרתי

עיצוב פנים יוקרתי אינו בהכרח יקר כיום. הקידמה וההתפתחויות הטכנולוגיות מאפשרות לרכוש חומרי גלם איכותיים לבניית בתים או לשיפוצם, חומרים שעד לפני שנים ספורות היו מנת חלקם של עשירים בלבד. בנוסף, בעזרת אלמנטים בודדים מעצב פנים מקצועי בעל ידע וניסיון יכול לעשות היום קסם ולחולל ניסים במחירים שווים לכל נפש....
קרא עוד >>