מלאו את הפרטים הבאים

עיצוב הבית סלון


בעולם עיצוב הבית, סלון הוא שחקן מרכזי. הסלון משמש הלב הפועם של הבית, החלל שמחבר בין החדרים השונים ומרכז בתוכו את רוב הפעילות היומיומית שלנו. הוא המקום שבו אנו נחים, משחקים עם הילדים, מבלים בצפייה בטלוויזיה או בקריאה של ספר טוב. הסלון מעניק את הרושם הראשוני על אופיים של בעלי הנכס וטעמם ומהווה, בעצם, חלון הראווה של הבית כולו. לפיכך, עיצוב אסתטי מושך, ושימוש פונקציונאלי נכון בחלל יכולים לשנות את איכות החיים של הדיירים.

במאמר זה, ננסה לספק לכם מספר עצות לעיצוב נכון של הסלון.

עיצוב הבית סלון – חומר למחשבה

בתחום עיצוב הבית, סלון הוא החדר החשוב ביותר. אם נדע לנצל את החלל ולשמור על כמה כללים בסיסיים בעיצובו, נוכל לשפר את איכות חיינו בעשרות מונים. כך תעשו זאת נכון:

  • קחו הכל בפרופורציה: זוכרים את אליס בארץ הפלאות? נסו לדמיין רהיטי ענק בחלל קטן או לחילופין רהיטים מיניאטוריים בחלל גדול ותבינו בעצמכם שמשהו פה לא עובד. השלישים בעולם העיצוב אומר שהספה צריכה להיות כשני שליש מגודלו של הקיר או במידה והיא מוצבת במרכז החלל היא צריכה לתפוס כשני שליש מגודלו. אותו הדבר נכון גם לגבי השולחן שגודלו יהיה כשני שלישים מגודל הספה ומזנון הטלוויזיה יהיה פחות או יותר בגודל הספה, כאמור שני שליש מגודל הקיר.
  • ריצוף זה לא הכל בחיים: גם אם אין ברשותכם לרצף את הסלון שטיח יפה בפרופורציה נכונה יוכל לעשות יופי של עבודה. השטיח יתאים במיוחד לימי החורף הקרים ועם הצבעים הנכונים יכול לשדר כל דבר שתרצו, החל ממראה עכשווי הייטקיסטי וכלה במראה קלאסי אשר יעניק חום ואווירה נעימה.
  • כוחו של קיר: בחרו קיר שישמש אתכם כ"קיר כוח". קיר אחד שתבחרו להבליט ולהפנות אליו את אור הזרקורים. אריחים מיוחדים, חיפויים, או צבעים בולטים הם רק חלק מאינספור האפשרויות שבעזרתן ניתן לבצע את השינוי בעלילה ולהעניק בכך ייחודיות לסלון.

עיצוב הבית סלון – ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות

ענת קליין, מעצבת פנים שעברה כברת-דרך עשירה ומלמדת, עתירת אומנות ועיצוב, עד שהחליטה להפוך לעיסוקה המקצועי את תשוקתה לעיצוב ולאמנות. לאחר שנים באקדמיה כמרצה, דוקטור בתחום תקשורת-ההמונים, ועיתונאית ועורכת בעבר, חזרה ענת לכיסא הלימודים כתלמידה מן המניין ומרגע סיום לימודיה בעיצוב-פנים ועד היום היא עוסקת בעיצוב פנים, המביא איתו את כל חוויותיה וניסיונה. עיצוב הבית סלון הוא המועדף עליה. האופייני לעיצובי הסלון המודרניים שלה בא לידי ביטוי, בין השאר, בגוף תאורה, המשמש גם כאלמנט דקורטיבי, בכיסא של מעצב ידוע, שבכוחו להעניק עניין ויופי לחלל כולו, או בקיר בודד שבולט בצבעו או בחיפוי שעליו. גם שילובי חומרים בלתי אפשריים לכאורה, אבל בה-בעת משרים אווירה הרמונית וחמימה בחלל, הם כמה ממאפייני עיצובי הסלון שלה.

שיחה אחת עם ענת וגם אתם תידבקו בתשוקה ובחשיבה המיוחדת שלה. כך תוכלו להפוך כל חלום שלכם בעיצוב למציאות מרשימה. עד השיחה איתה, אתם מוזמנים להכיר ולהתרשם מעבודותיה באתר האינטרנט שלה. כי לדעת לעבוד עם הטובים ביותר זאת כבר מחצית מהדרך.

מעוניינים בשיחה או בפגישה אתי?

מלאו את הפרטים הבאים

עיצוב-פנים עוסק בתכנון נכון של חלל דירתכם או בית-העסק שלכם ובמראהו האסתטי. הוא הפך לשרות מבוקש היום ובר-השגה לא רק לעשירים, לאחר שהתבררה תרומתו לאיכות חיינו. עיצוב-פנים עשוי להשפיע על יכולות קוגניטיביות, על התנהגות ועל מצב-רוח. בכוחו של חלל, המתוכנן היטב ובעל מראה אסתטי, להשרות עליכם אווירה של רוגע ונינוחות בדירתכם, ולמשוך לקוחות לבית-העסק שלכם.

את העלייה במודעות לחשיבותו של עיצוב-פנים ניתן לייחס לעלייה בניידות שלנו היום למקומות רחוקים, בהם אנו נחשפים לתרבויות ולחידושים. תורמות לכך גם תכניות טלוויזיה רבות המוקדשות לעיצוב על סוגיו. ההתפתחויות הטכנולוגיות במאה ה-20, ובראשן האינטרנט, הפכו את עולמנו ל"כפר" גלובאלי, שבו אתם נחשפים במהירות לכל החידושים ולהנאות שבצדם ושואפים להשיגם.

עוד בנושא

הלבשת הבית

הלבשת הבית, או בשמה הלועזי "הום סטיילינג", זהו העיסוק בארגון מחדש של הריהוט בבית ובפרטי הדקורציה שבו. הום סטיילינג כולל צביעה, ריהוט, טקסטיל: בדי ריפוד, ווילונות ושטיחים. נכללים בו גם גופי-תאורה, חפצי-נוי ותמונות. יתרונו של הום סטיילינג ביכולתו לרענן ולשדרג את מראה הבית או בית-העסק מבלי לעקור מרצפות, לשבור קירות או...
קרא עוד >>

חדרי מגורים מעוצבים

חדרי מגורים מעוצבים, ממש אין הכרח שיגרמו לכם לפתוח חסכונות או להיכנס לחובות. בעזרת מעט מעוף יצירתי, תעוזה ורצון תוכלו גם אתם להפוך כל חדר לכזה שגם יהיה מעוצב באופן שיפער פיות. באותה מידה, שיהיה גם פונקציונאלי, נוח ושימושי ויגרום לכם להרגיש בבית. "קיר כוח", אלמנטים כגון בריקים וגופי תאורה,...
קרא עוד >>

עיצוב בתים מודרניים

עולם העיצוב מושפע מהתפתחות של זרמים שונים, כמו-גם מהתפתחויות טכנולוגיות. לפיכך, מאפייניו של עיצוב בתים מודרניים משתנים מעת לעת בהתאם לתמורות בעולם העיצוב בכלל. בין השאר, בולט בעיצוב המודרני השימוש בחומרי גלם מתכתיים, בעיקר בצבעים שחורים ואפורים, בשילוב של צבעים בגוונים בהירים. סגנון זה מאופיין בקווים ישרים ובניקיון שבא לידי...
קרא עוד >>

עיצוב פנים והום סטיילינג

עיצוב פנים והום סטיילינג – בשביל מה ולמה? עיצוב-פנים עוסק בתכנון נכון של חלל דירתכם או בית-העסק שלכם ובמראהו האסתטי. הוא הפך לשרות מבוקש היום ובר-השגה לא רק לעשירים, לאחר שהתבררה תרומתו לאיכות חיינו. עיצוב-פנים עשוי להשפיע על יכולות קוגניטיביות, על התנהגות ועל מצב-רוח. בכוחו של חלל, המתוכנן היטב ובעל מראה...
קרא עוד >>

עיצוב פנים דירות יוקרתי

עיצוב פנים יוקרתי אינו בהכרח יקר כיום. הקידמה וההתפתחויות הטכנולוגיות מאפשרות לרכוש חומרי גלם איכותיים לבניית בתים או לשיפוצם, חומרים שעד לפני שנים ספורות היו מנת חלקם של עשירים בלבד. בנוסף, בעזרת אלמנטים בודדים מעצב פנים מקצועי בעל ידע וניסיון יכול לעשות היום קסם ולחולל ניסים במחירים שווים לכל נפש....
קרא עוד >>